Hopp til hovedinnhold

Lørdagstoner: Frode Johansen

Frode Johansen har blitt kalt mange ting: «Den norske visesangens arveprins», «En  blanding av Øystein Sunde og Jo Nesbø» og «Norges beste låtskriver». Velkommen til årets første lørdagstoner på Eidsvoll 1814!

Frode Johansen har blitt kalt mange ting: «Den norske visesangens arveprins», «En  blanding av Øystein Sunde og Jo Nesbø» og «Norges beste låtskriver». Velkommen til årets første lørdagstoner på Eidsvoll 1814!

Eidsvoll 1814
15. feb. 2025
  • Frode Johansen, med gitaren
    1/1
    Stine Granly

Frode Johansen er en sanger og låtskriver fra Jessheim, har lenge vært en av de mest turnerende artistene i Norge.

I 20 år turnete han som pub-trubadur på norske og utenlandske puber før han platedebuterte i 2013 med albumet «Fra Bølle Til Prins», som fikk bred dekning og høstet lovord både i riksdekkende og lokale medier. I april kommer hans niende studioalbum.

Sagt om Frode Johansen:

«Lytt til denne mannen, han kan det» – Lillebjørn Nilsen

«Visen vil bestå så lenge vi har artister av dette kaliberet» – Viser.no

«Frode Johansen er en av våre aller beste låtskrivere» – Tor Andersen P4/Ordentlig radio

«Tekstene er forfriskende frie for klisjeer» – Ringerikes Blad

Les mer på www.frodejohansen.net.

Praktisk informasjon

Konserten er med gratis med fri inngang uten billetter eller mulighet for reserverte plasser, så kom tidlig så er du sikret stol!

Lørdagstoner på Verket er et samarbeid med Vidar "Piters" Pettersen.

  • Frode Johansen med gitar
    1/1
    Stine Granly
Ansatt i Kafe Standpunkt står bak disken og viser fram kaker

Kafé Standpunkt

Kafe Standpunkt tilbyr et fint utvalg av kaker og smørbrød, en rikholdig kaffemeny, nystekte vafler, is og brus, alle rettigheter og en skikkelig god og avslappende lørdagsstemning.

 Hjertelig velkommen.

Museum24:Portal - 2025.01.29
Grunnstilsett-versjon: 2