- 1/1
Appen fins for både Apple og Android-telefoner og er helt gratis. For å bruke den må du åpne appen, og lete etter små Bædi & Børdi-skilt i parken ved Eidsvollsbygningen. Når du finner riktig sted og står nær nok, blir Guide knappen aktiv, og du kan spille av lærerike og morsomme animasjonsfilmer på telefonen. Bædi & Bærdi-skiltene må du finne selv, men et hint skal du få: Det er alltid lurt å hilse på dikteren på den store sokkelen.
Det er tilsammen fem poster og animasjonsfilmer å lete etter. Når du har funnet alle, kan du prøve Bædi & Børdi-spillet i appen, eller kjøpe billett til en omvisning i Eidsvollsbygningen guidet av levende mennesker.
Tips:
- Du må skru på bluetooth, og lyden på telefonen din.
- Følsomheten på telefoner varierer, så noen trenger å bevege seg litt rundt i nærheten av skiltet for at telefonen skal plukke opp plasseringa og gi tilgang til guide-knappen.
- Se opp når du går så du ikke kræsjer.